Jak samodzielnie otworzyć samochód?


O dziwo otwieranie samochodu, do którego nie ma się kluczyka, nie jest na tyle skomplikowaną czynnością, by mogła się nią zająć wyłącznie wyspecjalizowana ekipa ślusarzy. Sam kierowca także jest w stanie to zrobić! Proste to nie będzie, ale możliwe – jak najbardziej. Otwieranie samochodów Gdańsk umożliwi specjalny zestaw awaryjny, który najlepiej sobie kupić i trzymać go gdzieś w pobliżu, aby w razie potrzeby od razu móc do niego sięgnąć.

Pierwszy etap samodzielnego otwierania samochodów polega na podważeniu drzwi. Etap należy przeprowadzić z pomocą klina, który powinien znaleźć się w zestawie, albowiem zastosowanie jakiegokolwiek innego, nieprzeznaczonego do tego narzędzia może zakończyć się zarysowaniem lakieru. Klin jest natomiast wykonany w taki sposób, by przy zetknięciu się z autem w żaden sposób go nie uszkodzić. W momencie, gdy drzwi zostaną już podważone, do powstałej luki należy wsunąć specjalną poduszkę, którą również powinno się znaleźć w zestawie.

Drugi etap jest kluczowy. Umieszczona w szparze poduszka jest pozbawiona powietrza, więc w tym momencie należy ją już napompować i dzięki temu doprowadzić do delikatnego wypchnięcia drzwi. Oczywiście cały czas trzeba postępować w sposób delikatny i patrzeć na to, jak na poszczególne ruchy reaguje samochód. Na tym etapie praca się jednak nie kończy. Otwieranie samochodów Gdańsk ma doprowadzić do wyciągnięcia kluczyka ze stacyjki czy wnętrza auta, a zatem teraz trzeba spróbować się do niego dostać przy pomocy druta wsuniętego w utworzoną szparę. Jest to zadanie trudne, aczkolwiek wykonalne. Wymaga ono po prostu sporej cierpliwości i maksymalnej koncentracji na pracy.

Kierowcy, którym dość często zdarza się zatrzasnąć kluczyki w środku auta, koniecznie powinni pomyśleć o inwestycji w zestaw przeznaczony do awaryjnego otwierania drzwi. Nie jest to nic szczególnie drogiego, a może naprawdę ułatwić życie. Lepiej bowiem nie stosować żadnych innych dziwnych metod, które z jednej strony potrafią doprowadzić do otwarcia auta, ale z drugiej często przy okazji mogą to auto uszkodzić.

Najświeższe informacje: https://slusarz-trojmiasto.pl/