Folia w płynie?


Folia w płynie? Tak. I to absolutnie nie jest żart. To nowej generacji materiał doskonale sprawdzający się w branży budowlanej oraz remontowej. Jest to materiał, który powstał, aby zapobiegać przenikaniu wilgoci i wody pod płytki położone na podłodze, czy ścianie. Dlatego jest to nowoczesna hydroizolacja łazienki. I to hydroizolacja, którą można samemu wykonać w domu. Na przykład, kiedy wykonuje się remont łazienki.
A jak z takiej folii skorzystać? W jaki sposób i kiedy się ją nakłada? Przede wszystkim folia sprzedawana jest w opakowaniach podobnych do puszek z farbą. W nich znajduje się folia w postaci płynnej. Wystarczy ją, podobnie jak farbę, rozmieszać. No i płyn gotowy jest już do aplikacji. Przed nią jednak podłoże należy oczyścić i osuszyć. Wtedy folia po wyschnięciu utworzy naprawdę szczelną warstwę ochronną. Na zaschniętą natomiast folię można spokojnie kłaść płytki, czy, jeśli ktoś woli, tapety, czy różnego rodzaju okładziny.
Dzięki zastosowaniu hydroizolacji można mieć pewność, że w pomieszczeniu nie będzie tworzyć się grzyb. Wilgoć nie będzie bowiem miała tam warunków do rozwoju. No i w związku z tym powietrze będzie czystsze i oczywiście zdrowsze. A to jest rzecz bezcenna.

Sprawdź również: hydroizolacja łazienki